Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli meblowania garderoby

  • 26 kwietnia 2020
  • 0 Comment
  • 5 Views
  • 0 Like
Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli meblowania garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być wielka, aby móc bez problemu trzymać tam ubrania oraz zachować stosowny porządek. Możemy również na nią poświęcić wnękę w ścianie w sypialni. W takiej sytuacji dobrze nadadzą się drzwi przesuwne, aby wydzielić garderobę od pokoju.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się czyjaś garderoba, uzależnione jest przede wszystkim od tego, co mamy zamiar tam magazynować. To, czy w naszej garderobie znajdzie się wiele regałó, szuflad lub może drążków z wieszakami zależy od rodzaju posiadanych ubrań. Pod uwagę należy wziąć też ewentualne niezbędne miejsce na jakieś sprzęty, jak np. deska do prasowania czy żelazko.

W sytuacji, gdy garderoba nie będzie zajmować wiele przestrzeni, bardzo dobrym wyborem będzie zakup szafy na wymiar. Jest to bardzo dobra metoda na zmaksymailzowanie przestrzeni na nasze ubrania i przeróżne przedmioty. Warto zdecydować się na zakup mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która słynie z produkcji niezwykle ładownych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna też jest bardzo dobrą decyzją oraz zwiększy miejsce na swoją odzież.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Świetnym wyborem na zwiększenie przestrzeni użytkowej garderoby jest zamontowanie tam drzwi przesuwnych, nawet gdy będzie to osobne pomieszczenie. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do otworzenia zwykłych drzwi. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gotowych modeli, ale można też postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które oferuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio wybrane meble to nie wszystko. Musimy zadbać też o właściwe oświetlenie garderoby. Niezwykle istotne jest, żeby światło docierało do wszystkich półek oraz zakątków pokoju. W przypadku sporych pomieszczeń należy skupić się też na oświetleniu punktowym, ponieważ oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia właściwej ilości światła. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem są LED-y, szczególnie, że przyjmują one różne formy i bez problemu można je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie powinno się zapominać jest lustro. Duża tafla nie tylko pomoże zwiększyć optycznie pomieszczenie, ale także umożliwi swobodne oglądanie się podczas wybierania ubrań. Jeśli nasza garderoba jest nieduża, dobrze jest wybrać lustro wiszące. W takim przypadku warto wybrać nabycie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

About the author